MyTrip Travel
: +90 535 554 71 69 | : +90 532 238 27 99
: +90 384 219 32 50 | : +90 384 219 32 60
: info@kapadokyagunlukturlar.com
Sosyal Linkler MyTrip Travel TripAdvisor Linki MyTrip Travel Facebook Linki MyTrip Travel Twitter Linki MyTrip Travel Google+ Linki MyTrip Travel Pinterest Linki
 • Uçhisar Kalesi
  Uçhisar Kalesi
 • Göreme Açık Hava Müzesi
  Göreme Açık Hava Müzesi
 • Ürgüp Üç Güzeller
  Ürgüp Üç Güzeller
 • Devrent Vadisi
  Devrent Vadisi
 • Paşabağları
  Paşabağları
 • Avanos
  Avanos
 • Çanak - Çömlek
  Çanak - Çömlek

Kapadokya Kırmızı Tur

Kapadokya Kırmızı Tur

Kapadokya Kırmızı Tur

Kapadokya Kırmızı Tur (Kuzey Kapadokya)


Fiyat : 100 TL Tur Süresi : 09:30 - 16:30 Kişi Sayısı : 12 - 18 Kişi Arası

  Fiyata Dahil Olanlar:

 • Otelden Alınış - Bırakış
 • Öğle yemeği
 • Müze giriş ücretleri
 • 16 - 18 kişilik yeni model Volkswagen Crafter veya Mercedes Benz Sprinter araçlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • 5 yaş altı çocuklar ücretsiz
 • 6 - 12 yaş arası çocuklar yarı fiyat
Sayfa Bannerı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz hiç oy verilmemiş)
Loading...
Tur Programı

Kapadokya Kırmızı Tur saat 09:30 – 09:45 arası kaldığınız otelden alınmanızla başlar.Saat 16:00 – 17:00 arası ise son bulur.

Uçhisar Kalesi

İlk durak noktamız muazzam bir manzaraya sahip, koni şeklindeki kaya şekillerinin çevrelediği Uçhisar Kalesi. Kapadokya‘nın muhteşem manzarası milyonlarca yıl önce faal olan volkanik dağların patlamaları sonucu ortaya çıkan ve daha sonra katılaşan lav akıntılarının, kül ve tüflerin şekil almasıyla bugün ki halini almıştır. Kapadokya‘nın en yüksek noktası olan Uçhisar Kalesi‘nden uzun yıllar süre gelerek Kapadokya‘ya şeklini vermiş erozyonun sonuçlarını gözlemleyebilirsiniz.Burada geçirdiğimiz yaklaşık yarım saatlik süre içerisinde önce Kapadokya ve Kapadokya’nın oluşumu hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz.Daha sonra verilen fotoğraf molasının ardından turumuza hız kesmeden devam ediyoruz.

Göreme Panorama

Uçhisar Kalesi‘nin ardından durağımız Göreme Açık Hava Müzesi. Burası Ortodoks rahipler tarafından taşların içine oyularak yapılmış antik kiliselerden oluşan bir kompleks yapı olmasıyla Kapadokya’da ki en popüler ziyaret noktalarından birisidir.Müzenin içinde çok iyi korunmuş ve çok güzel freskleri ile 9 mağara kilise vardır.Binlerce yıl önce bölgede yaşayan Hristiyanlar kayaları oyarak buraya rahip makam odaları, evleri, yemekhaneleri, dini okulları ile uzun bir manastır kompleksi inşa etmişler. Göreme Açık Hava Müzesi ziyaretimizin ardından yerel bir restoranda öğle yemeği alıyoruz.

Avanos

Öğle yemeği molamızın ardından turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sıradaki durağımız eski zamanlarda Venessa ismiyle anılan eski bir kasaba olan Avanos. Türkiye’nin en uzun akarsuyu olan Kızılırmak Nehri şehrin ortasından geçerek şehri ikiye ayırır. Avanos‘un en ünlü tarihsel özelliği hâlâ ilgi gören ve önde gelen sanatlardan birisi olan çanak-çömlek üretiminin merkezi olmasıdır. İlçedeki seramik ticareti ve sayısız çanak-çömlek atölyesinin tarihi Hititlere kadar dayanır.Çanak-çömlek yapımında kullanılan kırmızı çamur Kızılırmak Nehri‘nden temin edilmektedir.Burada uzunca yıllar babadan oğula veya ustadan çırağa aktıralarak günümüze kadar ulaşmış, ilkel ayakla çevrilen çanak-çömlek mekanizmasını ve bu alette nasıl çanak-çömlek yapıldığını izliyorsunuz ve yapım hakkında bilgi alıyorsunuz. Daha sonra dileyenler ustalarında yardımı ile kendileride bu sanatı deneyebilirler.

Paşabağları

Bir sonraki durağımız Paşabağ (Keşiş Vadisi).Burası üç başlı peri bacalarını görebileceğimiz en iyi yerdir.Ayrıca, burada baştan sona Kapadokya’nın oluşumunu kolayca anlayabilirsiniz.

Devrent Vadisi

Paşabağ ziyaretimizi sonlandırdıktan sonra diğer bir ismi Hayal Vadisi olan Devrent Vadisi‘ne gidiyoruz. Devrent Vadisi birbirinden farklı şekillerde birçok kaya formasyonunun bulunduğu bir vadidir.Kaya şekillerini hayal gücünüze göre istediğiniz şekilde yorumlayabilirsiniz.En çok benzetilen şekiller arasında deve, yılan, fok balığı ve yunus vardır. Burada geçirdiğimiz sürenin ardından turumuza Ürgüp ile devam edeceğiz.

Ürgüp – Üç Güzeller

Son durağımız olan Ürgüp‘de bölgede üretilen üzümlerle yapılan bölgeye özgü şarapları test etmek için bir şarap mağazasını ve Kapadokya’nın simgesi olan Ürgüp Üç Güzeller‘i ziyaret ediyoruz.Turumuz sonlandıktan sonra tekrar kaldığınız otellere bırakılırsınız…

Sevdiklerinle paylas :
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInBuffer this pageDigg thisEmail this to someone
Flattr the authorPin on PinterestPrint this pageShare on RedditShare on VKShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly

Online Rezervasyon


yorumlar

 1. Numaranızı ve sizi ne zaman aramamızı istediğinizi yazın, saniyesi saniyesine arayalım...
Secure Sockets Layer
SSL