MyTrip Travel
: +90 535 554 71 69 | : +90 532 238 27 99
: +90 384 219 32 50 | : +90 384 219 32 60
: info@kapadokyagunlukturlar.com
Sosyal Linkler MyTrip Travel TripAdvisor Linki MyTrip Travel Facebook Linki MyTrip Travel Twitter Linki MyTrip Travel Google+ Linki MyTrip Travel Pinterest Linki
 • Kaymaklı Yeraltı Şehri
  Kaymaklı Yeraltı Şehri
 • Çavuşin Köyü
  Çavuşin Köyü
 • Ortahisar Kalesi
  Ortahisar Kalesi
 • Kızılçukur Vadisi
  Kızılçukur Vadisi

Kapadokya Kültür Turu

Kapadokya Kültür Turu

Kapadokya Kültür Turu

Kapadokya Kızılçukur Vadisi & Kaymaklı Yeraltı Şehri Turu


Fiyat : 120 TL Tur Süresi : 09:30 - 1630 Kişi Sayısı : 12 - 18 Kişi Arası

  Fiyata Dahil Olanlar:

 • Otelden Alınış - Bırakış
 • Öğle yemeği
 • Müze giriş ücretleri
 • 16 - 18 kişilik yeni model Volkswagen Crafter veya Mercedes Benz Sprinter araçlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • 5 yaş altı çocuklar ücretsiz
 • 6 - 12 yaş arası çocuklar yarı fiyat
Sayfa Bannerı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz hiç oy verilmemiş)
Loading...
Tur Programı

Kapadokya Kültür Turu saat 09:30 – 09:45 arası kaldığınız otelden alınmanızla başlar.Saat 16:00 – 17:00 arası ise son bulur.

Kaymaklı Yeraltı Şehri

Otelinizden alındıktan sonra Kapadokya Turumuza Kaymaklı Yeraltı Şehri ile başlıyoruz.Bu ilkel mağara şehirler ilk Hititler zamanında inşa edilmiş, daha sonra bölgeye gelen ve düşmanlarını arayan ordular tarafından yüzyıllar boyu genişletilmiştir. Kapadokya‘da bulunan 36 yeraltı şehri içinde Derinkuyu Yeraltı Şehri bulunana kadar burası en geniş yeraltı şehri olarak biliniyordu.Kaymaklı Yeraltı Şehri labirent şeklindeki birçok tüneli ile yerin altına doğru kazılmış 8 kattan oluşmaktadır.Bunların sadece 4’ü ziyarete açıktır.Rehberimiz her zamanki gibi her katta oluşumlar ve şehrin yapısı hakkında size bilgiler verecek.

Çavuşin Köyü

GöremeAvanos yolu arasında konumlanan Çavuşin Köyü bölgeye gelen ziyaretçilerin tercih ettiği en popüler noktalardan biri olarak görülmeye değer, şirin bir kasabadır.Köyün tepesinde köye baktığınızda direk dikkat çeken yüksek bir kaya oluşumu vardır. Bu tepeye burada yaşayan insanlar tarafından kayanın içine oyularak yapılmış bir çok konut vardır. Çavuşin Köyü ziyaretimiz esnasında ayrıca St. John kilisesinide ziyaret ediyoruz.

Ortahisar Kalesi

Çavuşin Köyü ziyaretimizden sonra turumuza Ortahisar Kalesi ile devam ediyoruz.Ortahisar Kasabası‘nın en tepesinde bulunan kale, en çok turist çeken noktalardan birisidir. Ortahisar Kalesi yapılan restorasyon çalışmalarının ardından 2013 yılında gelen misafirlerin ziyaretine açılmıştır. Kaleye çıktığımızda bölgenin panoramik bir manzarası ayaklarımızın altına seriliyor.Ortahisar Kalesi ziyaretimizin ardından turumuz öğle yemeği ile devam ediyor.

Kızılçukur Vadisi

Öğle yemeğimizin ardından ismindende anlaşılacağı üzere kıpkızıl bir vadi olan Kızılçukur Vadisi‘nde yaklaşık 4 KM’lik bir yürüyüş yapıyoruz.Vadi yürüyüşümüzün ardından otellerinize bırakılırsınız ve turumuz son bulur.

Sevdiklerinle paylas :
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInBuffer this pageDigg thisEmail this to someone
Flattr the authorPin on PinterestPrint this pageShare on RedditShare on VKShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly

Online Rezervasyon


yorumlar

 1. Numaranızı ve sizi ne zaman aramamızı istediğinizi yazın, saniyesi saniyesine arayalım...
Secure Sockets Layer
SSL